aku takviyesi istanbul arac yol yardim

Arnavutköy Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına rağmen, giderilmediği takdirde aracın çalışmamasındaki önemli bir etkendir. Bazı durumlarda Arnavutköy  akü takviye Yol Yardımı yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye almak suretiyle, bu sorun çözülebilmektedir.

 

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.

  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Akü Takviye mi Çekici mi?

Sorun aküden kaynaklansa da akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basit bir işlemdir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.

Bunun dışında aracınızı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır. Karşılaşacağınız bu tür sorunlarla ilgili İstanbularacyolyardim.com Arnavutköy akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde hızlı bir şekilde size ulaşacak olan ekip, sadece akü takviyesi için değil, aynı zamanda basit kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan alet ve malzemelerle gelmektedir. Sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuz kolayca çözülebilmektedir..

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunlarınızda, istanbularacyolyardim.com Arnavutköy akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet almanız mümkündür. Akü takviye dışında akünün tamamen çalışamayacak durumda olması gibi hallerde, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç çalışmazken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin; uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakta ve mevcut aküdeki enerji tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde yanlış uygulamalar nedeniyle farklı birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların oluşabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız aracınız için çok daha sağlıklı olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment