AVCİLAR Akü Takviye

Avcılar Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlardaki sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bunlar basit olmasına rağmen, giderilmediğinde aracın çalışmamasındaki önemli bir etkendir. Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması gereklidir. Aksi takdirde birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız aracınız için çok daha sağlıklı olacaktır.

Avcılar  Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Akü Takviye mi Çekici mi?

Bu ikilemde kalan sürücüler sorun aküden kaynaklansa da avcılar akü takviye ile giderileceğinden emin olamadıları için, genellikle çekiciden yana tercih yaparak aracı riske atmak istememektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Aslında sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar,aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

İstanbularacyolyardim.com Avcılar akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen tecrübeli ekibimiz, sadece avcılar akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan araç gereçle birlikte gelmektedir. Bu tür sorunlarınızın giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde , ekibin getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. avcılar akü takviyesi gereken durumlarda ise, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi basit bir işlemdir. Bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop konumundayken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin; uzun süre aracın farlarının, iç ışıklarının, radyosunun açık kalması gibi durumlarda araç çalışmadığı için akü şarj olmamakta ve aküdeki mevcut enerji tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışımasıyla birlikte şarj dinamosu aracılığıyla birlikte şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve kullanımlarla birlikte akü içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bunun sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Avcılar akü takviye yol yardım ekibine ulaşarak, hızlı bir hizmet almanız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment