Avcılar Lastik Yol Yardım

Avcılar Lastik Yol Yardım

Araçlarımızda sık görülen sorunların başında gelen, gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına neden olan ve sürüş güvenliğini riske atan sorunların başında, lastik hasarları gelmektedir.

Başlıca Lastik Hasarları Nelerdir?

En sık görülen lastik hasarı çeşitleri ve neden olduğu sorunlar

1.Patlaklar

Lastik hasarı dendiğinde en fazla akla gelen ve karşılaşılan sorun patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olması farkeden bir unsur değildir. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlerin lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir durum olmaktadır

2.Kesikler

Farklı birçok nedenle ortaya çıkan lastik kesikleri, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

3.Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zaruri hale gelebilmekte ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.

4.Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle düzensiz lastik aşınması sorunundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

5.Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi , lastik aşınmaları ve yarılmaları sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek bi durumdur. Bu sebepten dolayı lastik yol yardım hizmeti olmak zorunlu bir hal almaktadır.

Bu gibi sorunların önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerle hizmet almam sebebiyle, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım Avcılar lastik yol yardım ekibinin  tavsiye etmem doğru olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment