BAGCİLAR Aku Takviye

Bağcılar Akü Takviye si Nasıl Yapılır?

  • Bağcılar Akü Takviye için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.
aku hizmeti
aku hizmeti

Akü Takviye mi Çekici mi?

Arabalarda sorun aküden kaynaklansa da Bağcılar akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Fakat sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı sorunlardır.

Bunun dışında aracı çalıştırdığınızda hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalıdır. İstanbularacyolyardim.com Bağcılar akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekibimiz, sadece Bağcılar akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, en hızlı şekilde sonuç alınmaktadır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Bağcılar akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet almanız mümkündür. Bağcılar akü takviyesi dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların aküsünün bitmesindeki neden, araç Stop durumda çalışmazken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakta ve aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerden araç çalışmayacaktır.

Bir diğer akü sorunlarından biri, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

Bağcılar akü takviyesi işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment