Bağcılar Lastik Yol Yardım

Bağcılar Lastik Yol Yardım

Araçlarınızda yaşayacağınız lastik hasarlarında alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede hızlı ve ekonomik bir şekilde hizmet vermektedir. Birçok  farklı firmanında bu tip hizmetleri bulunsa da, yakın zamanda çeşitli sebeplerden dolayı hizmet almam nedeniyle, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, sizlere ancak hizmet aldığım Bağcılar lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam doğru olacaktır.

Araçlarda sık görülen sorunların başında gelen ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına neden olan sorunların en başıda lastik hasarları gelmektedir.Sizlere yardımcı olabilmek için lastik hasarlarının çeşitlerini ve ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi sizlere anlatacağız.

 Lastik Hasarı Çeşitleri Ve Çıkardıkları Sorunlar Nelerdir ?

Patlaklar

İlk olarak ve en çok karşılaştığımız lastik hasarı patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olmasının fazla bir etkisi yoktur. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkan bir hasardır. Sürücüler tarafından daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zaruri bir durum olmaktadır.

Kesikler

Lastik kesikleride , en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

Lastik Aşınmaları

Araç lastiklerinin ileri derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak-soğuk havalar ve bozuk yollar nedeniyle aniden gelişen lastik yarılmalarına ve lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğinizi ve konforunuzu da olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda,değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetler ile karşılaşmak zorunda kalabilmektesiniz.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir.Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir. Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardandır. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle karşılaşması sonucunda da, bu hasarın oluşması muhtemel bir durumdur. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Yukarıda görmüş olduğunuz lastik sorunlarıyla karşılaşıp yolda kaldığınızda istanbularacyolyardim.com‘dan bize ulaşarak isteyeceğiniz yol yardımda Bağcılar lastik yol yardım ekibimiz ile sizlere hızlı, kaliteli ve ekonomik bir hizmet sunmamız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment