BASAKSEHİR Aku Takviye

Başakşehir Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda karşılaşılan bazı sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir. Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

 

Akü Takviye mi Çekici mi?

Sorunun aküden kaynaklansa da akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Fakat sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça kolaydır. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha alçak bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden dolayı çalışmama durumlarıdır.

Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, büyük bir ihtimalle aküyle alakalı sorunlardır. İstanbularacyolyardim.com Başakşehir akü takviye yol yardımekibinden yardım istediğinizde gelen ekip, sadece akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda kolay yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun yapılabilmesi kolay kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa bile, sorununuzun giderilmesi bir şekilde sağlanmaktadır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların olması durumunda, istanbularacyolyardim.com Başakşehir akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet alabilmeniz mümkündür. Başakşehir Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi durumlarda da , ekibin yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, ilk önce sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Başakşehir Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa sürebilen ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bunun gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Başakşehir Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesinin en önemli sebebi , araç Stop durumundayken yani çalışmazken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakta ve aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer nedende, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji bitecektir. Bu bitme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop durumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle yapılabilmektedir ya da akünün tamamen değişmesi gerekmektedir.

Başakşehir Akü takviye işinin, kesinlikle işini iyi bilen kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi takdirde  farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar yapılması nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı  olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment