Trafikte aküm bitti

Bayrampaşa Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda en çok karşımıza çıkan basit sorunlardan birisi, akü sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına rağmen , önlem alınmadığı takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir. Bayrampaşa Akü Takviye

aku takviyesi istanbul arac yol yardim
aku takviyesi istanbul arac yol yardim

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç çalışmazken , elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Mesela uzun süre aracın iç ışıklarının açık kalması durumunda mevcut aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer nedende , şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlar için kullanılan aküler, aracın çalışıp hareketlenmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir.

Bu tükenme sonunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Nadir olarak görülsede akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop durumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir veya akünün komple değişmesi gerekmektedir.

 

Akü Takviye mi Çekici mi?

Bayrampaşa Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir.Sorun aküden kaynaklanmış bile olsa Bayrampaşa akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler,

genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir

Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlayabilmek, aslında oldukça kolaydır. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar,

aküden kaynaklı olan durumlardır. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için  büyük bir zaman kaybı yaratacaktır.

Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır. İstanbularacyolyardim.com Bayrampaşa akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekibimiz,

sadece Bayrampaşa akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Bayrampaşa Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmaması durumda , ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Bayrampaşa Akü takviye işinin, mutlaka işinde usta kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir.

Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Bayrampaşa akü takviye yol yardım ekibini arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür.

 

Bayrampaşa Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Leave a Comment

Leave a Comment