Bayrampaşa Lastik Yol Yardım

Bayrampaşa Lastik Yol Yardım

Lastik hasarlarında önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka lastik yol yardım hizmeti almaktır.

Lastik yol yardım hizmeti gerektiren durumlar nelerdir?

1.Patlaklar ve Kesikler

Lastik hasarı arasında en fazla karşılaşılan sorunlar patlaklar ve kesiklerdir. Yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de bu gibi durumlarda daha fazla görülmektedir.Patlaklar lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir durum olmaktadır.Basit kesikler ise aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

2.Lastik Aşınmaları ve Düzensiz Aşınma

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma sonucunda, yol yardım hizmeti almanız geremektedir.

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir.Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bu lastik hasarları normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle düzensiz lastik aşınması sorunundan kaynaklanmaktadır.Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bunlar gibi durumlar önlemenin en önemli yolu ise , lastik bakımını ve rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılması gereklidir.

3.Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasa kolayca oluşmaktadır. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Araçlarınız için alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarından dolayı yolda kalan sürücülere, kısa sürede hizmet vermektedir. Yakın zamanda sıklıkla birçok farklı nedenlerle hizmet almamdan dolayı, hızı ve son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, sizlere ancak hizmet aldığım Bayrampaşa lastik yol yardımın tavsiyesini yapmam daha sağlıklı olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment