BESİKTAS Aku Takviye

Beşiktaş Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Beşiktaş Akü Takviye Yol Yardımı

Kullandığımız araçlarda  çok karşılaşılan basit sorunlardan birisi, akü sorunlarıdır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, çözülmediği takdirde aracın çalışmasının önünde bir engeldir.

aku hizmeti

Akü Takviye mi Çekici mi?

Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye alınmasıyla birlikte, bu sorun giderilebilmektedir. Sorunun aküden kaynaklansa da akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Aslında akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve çok basit bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için  büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.

Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır. İstanbularacyolyardim.com Beşiktaş akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde hızlıca gelecek olan ekip, sadece Beşiktaş akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan eşyalar ile birlikte gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Beşiktaş akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür. Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

BESİKTAS Aku Takviye
BESİKTAS Aku Takviye

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop konumundayken yani çalışır durumda değilken, elektrikli kısımlarının açık kalmasıdır. Örneğin; uzun süre aracın radyo/teyp vb. açık kalması, araç çalışır halde olmadığı için akü şarj olmamakta ve mevcut aküdeki enerji gücü tükenmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da akünün bitmesine neden olan faktörlerden birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrikli kısımlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple  bir şekilde değişmesi gerekmektedir.

Beşiktaş Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli ve bilgili kişilerce, kaliteli takviye kablolarıyla birlikte bilinçli bir şekilde yapılması gereklidir. Aksi halde farklı birçok sorun ile karşılaşılabilir. Bu sebepten hem güvenlik açısından riskli olacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağını bilen kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız aracınız için sağlıklı olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment