Beşiktaş Lastik Yol Yardım

Beşiktaş Lastik Yol Yardım

Lastik hasarları için önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Araçlarda görülen sorunların başında gelen lastik hasarları nelerdir?

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri

1.Lastik Aşınmaları ve Düzensiz Aşınma

2.Darbe Hasarı / Balon

3.Kesikler  ve Patlaklar

Neden olduğu sorunlar;

1.Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak-soğuk havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına ve patlamalarına neden olmaktadır. Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir.Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, rot balans kontrollerini belirli aralıklarla yaptırarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

  1. Sıklıkla görülen lastik hasarları arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellere temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Lastik yanağında tel demetlerinin zarar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında hava kaçağının hissedilir derecede olmasına sebebiyet vermektedir.
  2. Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olmasının fazla etkisi olmaz. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır.Farklı birçok nedenle ortaya çıkan lastik kesikleri ve patlakları, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır

Bunlar gibi lastik hasarlarında aracınız için  alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan sürücülere kısa sürede ekonomik bir hizmet sunduğu için çokça ziyaret edilmekte ve hizmet talep edilmektedir. Bu hizmetten yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerle yararlanmam nedeniyle, Beşiktaş lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam daha sağlıklı bir tavsiye olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment