BEYKOZ Aku Takviye

Beykoz Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda en sık karşılaştığımız basit sorunlardan birisi, aküden kaynaklanan sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın,araçtaki ilk hareket anında gerekli olan enerjiyi sağladığı için aküde olan sorunlar giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde büyük bir engeldir. Beykoz Akü Takviye

Peki akü ile ilgili bir sorunla karşılaştığımızda ne yapmalıyız?

aku takviyesi istanbul arac yol yardim
aku takviyesi istanbul arac yol yardim

Akü Takviyesi mi  Yoksa Çekici mi?

Sorunun aküden kaynaklansa da Beykoz akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işlerini riske atmak istemezler. Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça kolaydır. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

Beykoz Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır. Beykoz Akü Takviye

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Beykoz akü takviye yol yardım ekibini arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür. Beykoz Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

İstanbularacyolyardim.com Beykoz akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekip, sadece akü takviyesi için gerekli olan aletlerle değil, aynı zamanda basit  kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ile gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi kolaylıkla sağlanmaktadır.

aku hizmeti

Beykoz Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop konumundayken yani çalışmazken, elektrik kısımlarının açık kalmasıdır. Örneğin; uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakla birlikte mevcut aküdeki olan enerji tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosunun çalışmasıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun bozulması sonucunda, akü şarj olmayacak ve haliyle akünün içerisinde bulunan enerji gücü tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalıştırılamayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik kısımlarının kapalı olmasına rağmen, araç çalışmaz konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir.

Beykoz Akü takviye işinin, mutlaka işinde usta olan kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalardan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenliğiniz açısından ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkmaması açısından bu gibi olumsuzlukları düşünerek,  tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl işleme konulacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment