Beykoz Lastik Yol Yardım

Aracınız için alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunsa da, yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerle hizmet almış olmaktan dolayı, hızı ve son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım Beykoz lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam araçlarınız için daha doğru olacaktır.

Araçlarda sık görülen sorunların başında gelen ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına, sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen  neden olan sorunların başında, lastik hasarları gelmektedir.

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri

Lastik Aşınmaları

Araç lastiklerinin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zaruri hale gelebilmektedir.

Patlaklar

Lastik hasarlarında karşılaşılan sorunlardan birisi de  patlaklardır. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olmasının fazla etkisi olmazken, basit yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de daha fazla görülmektedir.

Kesikler

Lastik patlakları gibi  lastik kesikleride , en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yollar nedeniyle farklı darbeler almasından dolayı lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu düzensizlikler iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Böyle hasarın ortaya çıkamamasının yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Lastik yanağında tel demetlerinin yazar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilir derecede olmasına sebebiyet vermektedir.

Bu gibi durumlar normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle  lastik hasarlarından kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardandır. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalleri, oldukça yüksektir.

Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, mutlaka yol yardım hizmeti almaktır. istanbularacyolyardim.com‘dan bize ulaşarak isteyeceğiniz yol yardımda Beykoz lastik yol  yardımı ekibimiz  ile sizlere hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmamız mümkündür.


Leave a Comment

Leave a Comment