BEYLİKDUZU Aku-Takviye

Beylikdüzü Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda çok sık karşılaştığımız sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engel oluşturmaktadır. Aslında sorunun aküden kaynaklandığını anlamak,  oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha düşük bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması,aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi  gibi durumlar, muhtemelen aküden kaynaklı problemlerdir.Bazı durumlarda Beylikdüzü Akü Takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılarak, bu sorun giderilebilmektedir.

Beylikdüzü akü takviye yol yardım
aku takviyesi istanbul arac yol yardim
aku takviyesi istanbul arac yol yardim

Akü Takviye mi Çekici mi?

Sorunun aküden kaynaklansa da Beylikdüzü  akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Beylikdüzü  Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

İstanbularacyolyardim.com Beylikdüzü akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekip, sadece akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Beylikdüzü akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür. Beylikdüzü Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi durumlarda da, ekibimiz yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Beylikdüzü Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

aku hizmeti
aku hizmeti
  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır

Aracın Aküsü Ne Gibi Durumlarda Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop konumundayken yani çalışmazken, elektrik aksamlarının açık bırakılmasıdır. Örneğin; uzun süre aracın park lambalarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakla birlikte mevcut aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer etkende, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalanması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tüketilecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

 


Leave a Comment

Leave a Comment