Beylikdüzü Lastik Yol Yardım

Araçlarda lastik hasarı,  sürüş güvenliğini tehlikeye atan en önemli sorunlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle düzensiz lastik hasar sorunundan kaynaklanmaktadır. Akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracınızın yolda kalmasına neden olan durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan biryerler de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.istanbularacyolyardim.com sitesinden çağıracağınız Beylikdüzü lastik yol yardım ekibimiz kısa sürede size ulaşacaktır.

Yol Yardım Hizmeti Almayı Gerektiren Durumlar

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollardan dolayı ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda , yol yardım hizmeti almanız zorunlu hale gelmekte  ve yenilemediğiniz lastikler sonucunda, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilirsiniz.

Patlaklar

Lastiklerde en fazla karşılaşılan sorun, patlaklardır. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olmasının fazla etkisi olmazken, basit darbelerde lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de daha fazla görülmektedir. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin talep edilmesi oldukça zaruri bir durum olmaktadır.

Kesikler

Birçok nedenle ortaya çıkan kesikler, en fazla görülen lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlara yol açmaktadır. Bazı kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşullarından dolayı lastiğin patlamasına ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasar oluşabilmektedir. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Kolay bir şekilde alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunsa da, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım Beylikdüzü lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam daha doğru olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment