BUYUKCEKMECE Aku Takviye

Büyükçekmece Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarımızda en fazla karşılaşılaştığımız basit sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde büyük bir engeldir. Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılması suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

BESİKTAS Aku Takviye

Akü Takviyesi mi  Yoksa Çekici mi?

Sorun aküden kaynaklanmış olsa da Büyükçekmece akü takviyesi ile giderileceğinden emin olamayan bazı sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istemezler. Oluşan sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, büyük ihtimalle aküyle alakalı sorunlardır.

Büyükçekmece Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Büyükçekmece Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenliğiniz için risk oluşturacağı ve  aracınız için de ekstra sorunlar çıkarabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek,  tanıdıklarınızdan ve ya takviyenin nasıl yapılması gerektiği hakkında emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız sizin ve aracınız için  çok daha sağlıklı olacaktır.

aku hizmeti
aku hizmeti

İstanbularacyolyardim.com Büyükçekmece akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde hızlı bir şekilde size ulaşacak olan  ekip, sadece akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan malzemelerle birlikte gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik kısımlarından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bir şekilde sağlanmaktadır.

Büyükçekmece Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu kolaylıkla gidermektedir. Yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Aracın Aküsü Neden Biter? Aküyü Bitiren Faktörler?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç çalışmaz durumdayken, elektrik kısımlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olamaz ve mevcut aküdeki enerji gücü tüketilir.

Bunların dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Büyükçekmece akü takviye yol yardım ekibini arayarak, oldukça hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment