Büyükçekmece Lastik Yol Yardım

Lastik hasarları gibi durumlar sürücü güvenliğini tehlikeye atan, önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genelde lastik hasarları sorunundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zaruri hale gelebilmekte ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.

Patlaklar

Lastik hasarı arasında en fazla karşılaştığımız önem bir sorun olan , patlaklardır. Basit yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de daha fazla görülmektedir. Lastiğin sert cam kırıkları, kesici ve delici aletler gibi dış etkenlerin lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik gibi önemli ve  gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir durumdur.

Kesikler

Lastik kesikleri, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle lastiğin patlamasına neden olmaktadır

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu düzensizlikler iki lastik üzerinde olabileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de olabilmektedir. Bunun önüne geçmenin  en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının düzenli bir şekilde yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Araçlarımızda sık görülen sorunların başında gelen ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına neden olan sorunların başında lastik hasarları gelir. Önlemini almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitemiz, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan araç sahiplerine, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Yaşadığım tecrübelere dayanarak, hızı ve sorunlara yaklaşımları nedeniyle, ancak hizmet aldığım Büyükçekmece lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam daha sağlıklı olacaktır.

 

 


Leave a Comment

Leave a Comment