Çatalca Akü Takviye Yol Yardımı

Kullandığımız araçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan biriside , akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına rağmen, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir. Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

Peki aracımız için akü takviyesi gerektiğini nasıl anlarız?

Çatalca Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

aku hizmeti

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Akü Takviyesi mi  Yoksa Çekici mi?

Sorun aküden kaynaklanmış olsa bile Çatalca akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekici yardımı isteyerek işini riske atmak istemezler. Aslında sorunun akü sebepli olduğunu anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı durumlardır.

Bunların dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, çok muhtemel aküyle alakalı sorunlardır. İstanbularacyolyardim.com Çatalca akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekip, sadece Çatalca akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Aslında sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde kolayca sağlanmaktadır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Çatalca akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür. Çatalca Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekibimizin  yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Çatalca Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

aku takviyesi istanbul arac yol yardim
aku takviyesi istanbul arac yol yardim

Aracın Aküsünün Bittiğini Nasıl Anlarım?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç çalışmazken, elektrik kısımlarının açık kalmasıdır. Mesela uzun süre aracın farlarının açık olarak unutulması, araç çalışmadığı takdirde akü şarj olmadığı için mevcut aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bu gibi durumların dışında akünün bitmesine sebep olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Bu yüzden dinamo arızalarında , akü şarj olmayacak ve  akü kendi  içerisindeki bulunan enerjiyi tüketecektir. Bunun sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında aküden kaynaklı olarak araç çalışmayacaktır.

Yukarıdaki sebeplerden daha az görülmesine rağmen bir diğer sorun ise, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamları kapalı durumdayken, araç çalışmazken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gibi bir durum gerektirmektedir.

Akü takviye işinin, mutlaka usta kişiler tarafından kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı sorunlar , yanlış uygulamalardan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız aracınız için çok daha sağlıklı olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment