ESENYURT Aku Takviye

Esenyurt Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Esenyurt Akü Takviye Yol Yardımı

Kullandığımız araçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan biriside, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit gibi görünsede, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir. Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

 

BESİKTAS Aku Takviye
BESİKTAS Aku Takviye

Peki akü sorunlarında aracımız ve bizim için en kolay çözüm yolu nedir?

Sorun aküden kaynaklanmış olsa da Esenyurt akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekici hizmetinden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir.Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi durumlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için  büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklanan çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

İstanbularacyolyardim.com ekibinden yardım istediğinizde gelen Esenyurt akü takviye ekibimiz, sizin için sadece akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Esenyurt Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Akü takviye işinin, mutlaka işinde usta kişiler tarafından kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Yanlış uygulamalar nedeniyle farklı birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için daha fazla sorun çıkarabileceği gibi olumsuzlukları da düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız aracınız için çok daha sağlıklı olacaktır.

aku hizmeti
aku hizmeti

Aracın Aküsü Neden Biter? Bittiğini Nasıl Anlarız?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop durumundayken , elektrik kısımlarının açık bırakılmasıdır. Örneğin uzun süre aracın radyosunun açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakla birlikte mevcut aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bu durunların dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Çok fazla görülmesede akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop durumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı bütün sorunlarınızda, istanbularacyolyardim.com Esenyurt akü takviye yol yardım ekibini arayarak,hızlı bir şekilde Esenyurt akü takviye hizmetini güvenilir bir şekilde almanız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment