Esenyurt Lastik Yol Yardım

Araçlarda en çok sıkıntıların başında gelen ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına sebep olan sorunların başında, lastik hasarı gelmektedir. Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere , kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri ve Neden Olduğu Sorunlar

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar  ve bozuk yollar sebebiyle ani lastik yarılmalarına veya en küçük bir etken karşısında lastiklerin patlamasına sebep olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece kötü etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zorunlu hale gelebilmekte. Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atıp kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen sorunlarda biri de lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur.

Lastik yanağında tel demetlerinin zarar görmesi, tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilir derecede olmasına nedenini vermektedir.

Kesikler

Farklı birçok sebeple ortaya çıkan lastik kesikleri, en çok karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

Patlaklar

Lastik hasarı arasında en çok görülen sorun, patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin eski ya da yeni  olmasının çok etkisi olmuyorken, basit yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de çok  daha fazla görülmektedir. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir durum olmaktadır.

Yukarıda ki karşılaşılan sorunlarda istanbularacyolyardim.com sitesinden Esenyurt lastik yol yardım ekibinden hızlı bir şekilde yardım alabilirsiniz.

 


Leave a Comment

Leave a Comment