Eyüpsultan Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Eyüpsultan Akü Takviye Yol Yardımı

Akü araçların hareket haline geçmesindeki en önemli parçalardan biridir.    Araçlarda da  en sık karşılaşılan sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına rağmen, çözümlenmediği takdirde aracın çalışmasının önünde en önemli engeldir. Bazı durumlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye atılmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

BESİKTAS Aku Takviye
BESİKTAS Aku Takviye

Akü Takviyesi mi  Yoksa Çekici mi?

Sorunun aküden kaynaklansa da Eyüpsultan akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.

Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır. İstanbularacyolyardim.com Eyüpsultan akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekip, sadece Eyüpsultan akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Eyüpsultan Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Eyüpsultan Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması çok önemli bir durumdur. Aksi durumda farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

aku hizmeti
aku hizmeti

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop konumundayken yani çalışmazken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olamadığı için  mevcut aküdeki tüm enerjiyi tüketmektedir.

Akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullandığımız aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamo arızalı olduğunda , akü şarj olmayacak ve akünün içerisinde bulunan tüm enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Çok olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Eyüpsultan akü takviyesi ve yol yardım ekibini arayarak, Eyüpsultan akü takviye hizmetinden hızlı bir şekilde yararlanmanız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment