Eyüpsultan Lastik Yol Yardım

Araçlarda sık görülen sorunlar gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına neden olacak sorunların başında, lastik hasarları gelmektedir.

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri, Neden Olduğu Durumlar

Darbe Hasarı / Balon: Sıklıkla görülen bi diğer hasar ise lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin değişik engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında oluşan hava kaçağından dolayı  lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olan durumlardan birisidir.Lastik yanağında tel demetlerinin yazar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar.

Kesikler:  En fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Basit kesikler aracın hareket etmesinden ve bozuk yol koşullarından dolayı farklı darbeler alması lastiğin patlamasına neden olmakta ve aracın yolda kalmasına sebebiyet vermektedir.

Patlaklar: Lastik hasarı arasında çok sık bir şekilde karşılaşılan sorun, patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde  basit yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de daha fazla olmaktadır. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlerle karşılaşması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir hal olmaktadır.

Lastik Aşınmaları: Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmalarında karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız gerekmektedir ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.

Düzensiz Aşınma: Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmış olmaması, birisinin diğerinden çok fazla aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum sürüş ve sürücü güvenliğini tehlikeye atan, en önemli nedenlerden birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle düzensiz lastik aşınması sorunundan kaynaklanmaktadır.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Önlemini daha önceden almadıkları için genellikle sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durumlar karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamircisi de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almak olacaktır.

Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedenleriyle yolda kalan sürücülere, hızlı ve ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok farklı firma bulunsa da, yakın zamanlarda çeşitli nedenlerle hizmet almış olmaktan dolayı, sorunlara tecrübeli yaklaşımlarının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım Eyüpsultan lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam sizin ve aracınız için daha doğru olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment