GAZİOSMANPASA Aku Takviye

Gaziosmanpaşa Akü Takviye Yol Yardımı

Kullandığımız araçların en önemli parçalarından birisi aküdür. Araçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de akü kaynaklı oluşan sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, çözülmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir. Gaziosmanpaşa Akü Takviye

Aracınızda oluşan akü sorunlarında başvurulabilecek yöntemeler nelerdir?

aku takviyesi istanbul arac yol yardim
aku takviyesi istanbul arac yol yardim

Akü Takviye mi Çekici mi?

Bazı durumlarda Gaziosmanpaşa akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

Ancak aküdeki anlaşılamayan farklı sorunlarda akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Gaziosmanpaşa Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir.

Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Aslında sorunun aküden kaynaklandığını anlamak oldukça basittir. Aracın kontağına basıldığında normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar,

aküden kaynaklı olan çalışmama durumlarının birkaçıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi durumuda, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardan birisidir.

İstanbularacyolyardim.com Gaziosmanpaşa akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde yanınıza gelecek olan Gaziosmanpaşa akü takviye yol yardım ekibi, sizler için sadece akü takviyesinde kullanılacak olan malzemelerle değil,

aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ile gelmektedir. Aslında sorun  kontak sorunları ya da elektirik kısımlarından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, Ekibimiz sorununuzun giderilmesi için her şekilde çalışabilmektedir.

Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması ve ya akünün bitmiş olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir.

Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

aku hizmeti
aku hizmeti

Gaziosmanpaşa Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç Stop konumundayken yani çalışmazken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakta ve mevcut aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır.

Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

 Yukarıdaki gibi durumlarda ise Gaziosmanpaşa akü takviyesi devreye girer. Akü takviye işinin, mutlaka işinda usta olan kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması önemlidir.

Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com’dan Gaziosmanpaşa akü takviye yol yardım ekibini arayarak, hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet almanız mümkündür.


Leave a Comment

Leave a Comment