Gaziosmanpaşa Lastik Yol Yardım

Kullandığımız araçların çok sık başına gelen  ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına kadar götürebilecek sorunların başında lastik hasarları gelmektedir. Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere hizmet vermektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunsa da, yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerle hizmet almam nedeniyle, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım Gaziosmanpaşa lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam doğru olacaktır.

Araçlarda En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri ve Neden Olduğu Sorunlar

Sürücü güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zorunlu hale gelebilmekte ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.

Lastik Aşınmaları ve Düzensiz Aşınma

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır.Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Özellikle sürücünün frene basması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi ve aracın kontrolünün kaybedilmesi gibi kazalarada sebebiyet verme ihtimalide oldukça yüksektir.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu,  rot balans ayarlarınındüzenli bir şekilde yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur.

Lastik yanağında tel demetlerinin yazar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilir derecede olmasına sebebiyet vermektedir.

Kesikler ve Patlaklar

Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.Patlaklar ise lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zaruri bir durum olmaktadır.

Farklı birçok nedenle ortaya çıkan lastik kesikleri ve patlklar, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır.

Yukarıda görmüş olduğunuz sebeplerden dolayı yolda mı kaldınız? O zaman istanbularacyolyardim.com‘dan bize ulaşarak isteyeceğiniz yol yardımda Gaziosmanpaşa lastik yol yardım ekibimiz ile sizlere hızlı, kaliteli ve ekonomik bir hizmet sunmamız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment