Taking too long? Close loading screen.

Güngören Akü Takviye

Blog geri dön

Güngören Akü Takviye

Güngören Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda en sık karşılan basit sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir.Bu sorunlardan bazıları; akünün bitmesi, şarj dinamosunun arızalı olması, akünün kendini deşarj etmesi gibi sorunlardır. Bazı durumlarda Güngören akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılarak, bu sorun giderilebilmektedir.

Peki bu akü sorunlarını nasıl anlarız?  Araçların aküsü neden biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç çalışmaz durumdayken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın lambalarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmaz ve mevcut aküdeki enerji gücünü tüketir.

Bir başak neden ise , şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu sayesinde kendiliğinden şarj olur. Ancak dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda da  araç sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı sorundan dolayı çalışmayacaktır.

Az olsada görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik kısımlarının kapalı olmasına rağmen, araç çalışmaz konumdayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

Akü kaynaklı sorunlarda ne yapmalıyız?

Akü Takviyesi mi Çekici mi?

Aküden dolayı bir sorun olsa bile Güngören akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle seçimlerini çekiciden yana kullanarak işlerini riske atmak istememektedir. Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

İstanbularacyolyardim.com ekibinden yardım istediğinizde gelecek olan Güngören akü takviye yol yardım ekibimiz, sadece Güngören akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ile gelmektedir. Sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Güngören Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, tecrübeli ekibimiz yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com’dan Güngören akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür.

 

Güngören Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Akü takviye işinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Kadıköy Akü Takviye
Gaziosmanpaşa Akü Takviye
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz...
Powered by

Hemen Arayın