Güngören Lastik Yol Yardım

Araçlarda çok görülen sorunların başında gelen önemli ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına sebep olan sorunların başında, lastik hasarı gelmektedir. Önlemini önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum da  yapılabilecek şeylerden biri, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri ya da o da  yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun en kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı sebebiyle yolda kalan kişilere, en kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunsa da,  hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, fakat hizmet aldığım yerin tavsiyesini yapmam doğru olacaktır.

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri ve Neden Olduğu Sorunlar

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede zedelenmiş olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yolların etkisiyle ani lastik yarılmalarına veya en küçük bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zorunlu hale gelebilmekte ve değişilmemiş lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin aynı ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla veya az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir yöne doğru çekilmesi, çoğunlukla düzensiz lastik aşınması sorunundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça fazladır.Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması muhtemel bir durumdur. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Lastik yanağında tel demetlerinin zarar görmesi ve  tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilebilir derecede olmasına neden vermektedir.

Kesikler

Farklı birçok nedenle ortaya çıkan lastik kesikleri, en çok karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar yapmaktadır. Basit görülen kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına sebep olmaktadır.

Patlaklar

Lastik hasarı arasında çok karşılaşılan sorunlarından biri, patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni ya da eski olmasının çok etkisi olmazken, basit yaralanmalarda lastiğin eski olmasının etkileri de daha çok görülmektedir. Lastiğin sert cam kırıkları  gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir hale gelmektedir.

Bu sebeplerden dolayı yol yardım hizmetini tecrübeli ve güvenilir olan istanbularacyolyardim.com sitesi Güngören lastik yol yardım‘dan almanız aracınız ve sizin için çok sağlıklı bir seçim olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment