KADIKOY Aku Takviye

Kadıköy Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda en çok karşılan basit sorunlardan birisi, akü’den dolayı gerçekleşen sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına rağmen, giderilmediği sürede aracın çalışmasının önünde önemli bir sorundur. Bazı durumlarda Kadıköy akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

BESİKTAS Aku Takviye

Akü Takviye mi Çekici mi gereklidir?

Sorun aküden kaynaklansa da akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, çoğunlukla çekiciden yana tercih yaparak işini tehlikeye atmak istememektedir. Fakat sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha alçak bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

İstanbularacyolyardim.com Kadıköy akü takviye yol yardımdan istediğinizde gelen ekip, sadece Kadıköy akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan araç-gereçler ile gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

aku hizmeti
aku hizmeti

Kadıköy Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Kadıköy Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Araç Akülerinin Bitme Nedenleri?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli sebeplerinden biri, araç Stop konumundayken yani çalışmazken, elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın radyosunun açık kalması, araç çalışır durumdan olmadığından akü şarj olmadığı için ve mevcut aküdeki enerji gücü tüketilmektedir.

Akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullandığımız aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Dinamonun arızalı olması durumunda, akü şarj olmayacak ve  akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışır hale gelmeyecektir.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı durumda olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün tamamen değişmesi gerekmektedir.

Kadıköy Akü takviye işinin, mutlaka işini iyi bilen kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com ekibini arayarak Kadıköy akü takviye yol yardımından hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet almanız mümkündür.


Leave a Comment

Leave a Comment