Kadıköy Lastik Yol Yardım

Araçlarda en sık  görülen sorunların başında gelen önemli etkenlerin de biride, lastik hasarları gelmektedir. Önceden önlemini almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum da yapılabilecek tek şey, yol yardım hizmeti almaktır.

Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir.

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri ve Neden Olduğu Sorunlar

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede hasar almaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına sebep olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zorunlu hale gelebilmekte ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.Lastiklerin eşit derecede aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla veya az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak da  denilebilir. Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli konulardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle düzensiz lastik aşınması sorunundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bunu önlemenin en önemli yollarından biri, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak düzeltmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Çoğunlukla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması muhtemel bir durumdur. Her ne kadar  lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Lastik yanağında tel demetlerinin zarar görmesi  sonucunda ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilebilir derecede olmasına sebebiyet vermektedir.

Kesikler

Farklı birçok sebeple ortaya çıkan lastik kesikleri, en çok karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı bir çok darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına sebep olmaktadır.

Patlaklar

Lastik hasarı arasında en çok karşılaşılan sorunlardan biride, patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni ya da  eski olmasının fazla bir etkisi olmazken, basit yaralanmalarda lastiğin eski veya  aşınmış olmasının etkileri de daha fazla görülmektedir. Lastiğin  çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir hale gelmektedir.

Bu sebeplerden dolayı yol yardım hizmetini tecrübeli ve güvenilir olan istanbularacyolyardim.com sitesi Kadıköy lastik yol yardım‘dan almanız aracınız ve sizin için çok sağlıklı bir seçim olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment