KAGİTHANE-Aku-Takviye

Kağıthane Akü Takviye Yol Yardımı

Aracın ilk hareketini yapmasını sağlayan parçalardan en önemlisi aküdür. Bundan dolayı araçlarda en sık karşılaşılan sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu tür  sorunlar basit olmasına rağmen, giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde önemli bir engeldir. Bazı durumlarda Kağıthane akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye atılmak suretiyle, bu sorun giderilebilmektedir.

BESİKTAS Aku Takviye

Akü sorunlarından bazıları;

Akünün bitmesi yani araç Stop konumundayken elektrik kısımlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı zaman akü şarj olmadığı için  mevcut aküdeki enerji  tüketilmektedir.

Bir diğer sorunda, şarj dinamosunun arızalı olmasıdır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışmasıyla birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarla akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenmenin sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı sorunlardan dolayı araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

aku hizmeti
aku hizmeti

Kağıthane Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

 

Akü Takviye mi Çekici mi?

Sorunun aküden kaynaklansa da akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekiciden yana tercih yaparak işini riske atmak istememektedir. Ancak sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma esnasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

İstanbularacyolyardim.com Kağıthane akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde, gelen ekip sadece Kağıthane akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır. Yani ekibimiz sizin için her türlü durumu göz önünde bulundurur.

Kağıthane Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Kağıthane akü takviye yol yardım ekibini arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür.

Kağıthane Akü takviyesinin, mutlaka işinin ehli kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Aksi bir durumda farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment