Kağıthane Lastik Yol Yardım

Yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerden dolayı hizmet almış olduğum istanbularacyolyardim.com sitesi  Kağıthane lastik yol yardım ekibini, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunmasından dolayı sizlere tavsiyesini yapmam daha doğru olacaktır.Araçlarınızda ki lastik hasarları yüzünden alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorununuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir.

Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapabilecek birileri de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Yol Yardım Hizmeti Almamıza Neden Olan Lastik Hasarı Çeşitleri ve Karşılaşabileceğimiz  Sorunlar

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin çok fazla aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle lastik yarılmalarına veya lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zaruri hale gelebilmekte ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetleri karşılamak zorunda kalabilmektesiniz.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Lastik yanağında tel demetlerinin yazar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilir derecede olmasına sebebiyet vermektedir.

Kesikler

Farklı birçok nedenle ortaya çıkan lastik kesikleri, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almaktadır.  Basit kesikler aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır.

Patlaklar

Lastik hasarı arasında en fazla karşılaşılan sorun, patlaklardır. Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olmasının fazla etkisi olmazken, basit yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de daha fazla görülmektedir. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu bir hal almaktadır.

Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi, genellikle lastik hasarlarından dolayı kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracınızın yolda kalmasına neden olan durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu sebeplerden dolayı yol yardım hizmetini tecrübeli ve güvenilir olan istanbularacyolyardim.com sitesi Kağıthane lastik yol yardım‘dan almanız aracınız ve sizin için çok sağlıklı bir seçim olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment