KUCUKCEKMECE Aku Takviye

Küçükçekmece Akü Takviye Yol Yardımı

Kullanılan araçlarda en sık karşılaşılan kolay sorunlardan bir tanesiyse, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit olmasına karşın, giderilmediği takdirde aracın çalışmamasın da önemli bir etkendir. Bazı aküden kaynaklı sorunlarda Küçükçekmece akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılarak, bu sorun giderilebilmektedir.

Sorun aküden kaynaklansa da Küçükçekmece akü takviye ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle tercihlerini çekiciden yana kullanarak işini riske atmak istememektedir.

Bu durumlarda en sağlık seçim hangisidir?

Akü Takviyesi mi Yoksa Çekici mi?

Aslında sorunun aküden kaynaklandığını anlamak, aslında oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışmasında çıkardığı marş sesinden daha kısık bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklı çalışmama durumlarıdır.Bunun dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır.

İstanbularacyolyardim.com Küçükçekmece akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen ekip, sadece Küçükçekmece akü takviyesi için  değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan araç-gereçlerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa bile, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

BESİKTAS Aku Takviye
BESİKTAS Aku Takviye

Küçükçekmece Akü takviye dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

Küçükçekmece Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır konuma getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da aküden kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Küçükçekmece akü takviye yol yardım ekibini arayarak, hızlı bir şekilde hizmet almanız mümkündür.

Aracın Aküsü Neden Biter?

Araçların akülerinin bitmesindeki önemli neden, araç Stop konumundayken , elektrik aksamlarının açık kalmasıdır. Örneğin; uzun süre aracın farlarının açık kalması, araç çalışmadığı için akü şarj olmaz ve mevcut aküdeki enerji gücü tüketilir.

Bunun dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktör ise, şarj dinamosunundaki arızadır. Araçlarda kullanılan aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu sayesinde kendiliğinden şarj olmaktadır. Ancak bu dinamonun arızalanması sonucunda, akü şarj olmayacak ve normal kullanımlarda akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenme sonucunda, aracın sonraki çalıştırılmasında akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

Akü takviye işinin, mutlaka işinde usta olan kişiler tarafından kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması esastır. Aksi takdide yanlış uygulamalar nedeniyle farklı birçok sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenliğiniz açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunlar çıkabileceği için,  tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız aracınız için çok daha sağlıklı olacaktır.

aku hizmeti
aku hizmeti

Küçükçekmece Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

Leave a Comment

Leave a Comment