Küçükçekmece Lastik Yol Yardım

Araç lastiklerinde oluşan hasarlar normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Özellikle aracın fren yapması durumunda araç yönünün bir tarafa doğru çekilmesi,  lastik sorunundan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir.

Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka istanbularacyolyardim.com  sitesinden lastik yol yardım hizmeti almak olacaktır.

Sıklıkla karşılaşılan lastik hasarı hangileridir? Ne tür sorunlara yol açmaktadırlar?

Patlaklar

Lastik hasarı arasında en çok karşılaşılan sorun, patlaklardır. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması zorunlu  bir durum  olmaktadır.Bu hasarın görülmesinde lastiğin yeni veya eski olmasının fazla etkisi olmazken, basit yaralanmalarda lastiğin eski ve aşınmış olmasının etkileri de daha fazla görülmektedir.

Lastik Aşınmaları

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır. Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda yarılma ve patlama gibi lastik hasarları oluşmaktadır.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu düzensizlik iki lastikte de görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da olmak üzere de karşılaşabiliriz. Bu düzensiz aşınmaların önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasına giren balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda da, bu hasarın oluşması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Kesikler

Birçok farklı nedenlerle ortaya çıkan lastik kesikleri, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecektir. Basit bir şekilde oluşan kesikler aracın hareket etmesi ile birlikte bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler almasında lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına sebep olmaktadır.

Karşılaşacağınız bu gibi lastik sorunlarında alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorununuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir. Bu hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunsa da, yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerle hizmet almamdan dolayı, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım Küçükçekmece lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam sizler için daha doğru olacaktır.

 


Leave a Comment

Leave a Comment