Taking too long? Close loading screen.

Oto Çekici

Blog geri dön

Oto Çekici

Oto Çekici Hizmeti

Aracınızın seyahat esnasında beklenmedik bir şekilde arıza yapması ya da farklı sebeplerde yolda kalması halinde alacağınız oto çekici sayesinde, aracınızın kısa sürede en yakın tamirciye ya da istediğiniz bir yere taşınmasını sağlayabilirsiniz. Yazımızın devamında oto kurtarma hizmetleri ve yolda kaldığınızda yapılması gerekenler hakkındaki bilgilere değindik.

external

Oto Çekici Hizmeti Hangi Durumlarda Alınır?

Aracın yolda kalması bir arızaya bağlı olarak görülebileceği gibi, istenmeyen bir kaza sonucunda da olabilmektedir. Bu gibi durumlarda alacağınız oto çekici hizmeti sayesinde, aracınızı güven içerisinde istediğiniz yere ulaştırmanız mümkündür. Elbette bunların dışında yine farklı sebeplerle tercihinize bağlı olarak bu hizmetleri almanız mümkündür. Araçla yolda giderken bir sorunla karşılaşarak yolda kalabilmenin yanında, park halindeki aracınızın çalışmaması gibi durumlarda da çekici hizmeti alınabilmektedir.

Ek Bilgi

Bu gibi sorunlarda hizmet almak istediğiniz yol yardım firmasının, taşıma belgesi ile yetkilendirilmiş olması da ayrı bir önem taşımaktadır. Belgesiz iş yaparak daha uygun fiyat verebilecek olan yerler, olası bir sorunla karşılaşılması halinde belge sahibi yerler gibi sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu sebeple daha ağır maliyetlerin ortaya çıkmaması ve çıksa bile yol yardım firmasının sorumluluğu üstlenmesi için, taşıma yetki belgesi olması önemlidir.

Güvenilir Yol Yardım Hizmeti

Aracınızın yolda kalması durumunda ihtiyaç duyacağınız yol yardım yani oto kurtarma hizmeti alırken, yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle firmanın taşıma yetki belgesine sahip olması gerekir. Aracınız farklı bir araçlar halat gibi şeylerle sürüklenerek çekilmesi, trafik güvenliğini tehlikeye atması nedeniyle yasaktır ve farklı cezai yaptırımları bulunmaktadır. Bu nedenle şayet aracınızın bir yerden başka bir yere çekilmesi gerekiyorsa, bunu araç çekici hizmeti veren yerlerden alacağınız hizmetle yaptırmanız gerekmektedir.

Aracınızın sağlıklı koşullarda çekilmesi için, aradığınız yol yardım firması yetkilisi dalgınlıkla aracınızın cinsini sormamış olsa bile, aracınız hakkında bilgi vererek işlem süresinin uzamasını engelleyebilirsiniz.

Yolda Kalındığında Yapılması Gerekenler

Şayet aracınızla yolda kaldıysanız, dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler olup sürecin daha sağlıklı tamamlanması ve ayriyeten sizin ve yanınızdakilerin can ve mal güvenliği açısından, bunları yapmak önemlidir.

Sakin Olun

Yolda kaldıysanız öncelikli olarak yapmanız gereken şey, sakin olup durumu tamamen kontrolünüz altına almaktır. Bu sayede sürecin daha sağlıklı işlemesini sağlayabilir, gerekli tüm önlemleri sakin bir şekilde alabilirsiniz.

Sizi Fark Etmelerini Sağlayın

Yolda kalmanız halinde, diğer sürücülerin sizi fark edebilmesi olası kazaları önleyeceği gibi trafik akışının da olumsuz etkilenmesini engelleyecektir. Bu yüzden aracınızda bulunan uyarı levhalarınızı aracınızın geri kısmına 100 metre uzaklığına koyarak, gelen sürücüleri uyarıp şerit değiştirmelerini sağlayabilir ve hem trafik akışının normal seyretmesine ve hem de aracınıza başka bir aracın çarpmasına engel olabilirsiniz. Ayrıca aracın dörtlülerini yakmak ve varsa fark edilir renklerde ve hatta fosforlu yelek gibi uyarıcı kıyafetler giymek, sizin fark edilmeniz açısından da oldukça önemlidir.

Bunun dışında aracınızı imkanınız varsa güvenli bir alana çekmek, çok daha sağlıklı olacaktır. Aracınızı güvenlik şeridine çekseniz dahi gerekli uyarıcı levhaları aracın gerisine koymanızın önemli olduğunu kesinlikle unutmayın. Yapabileceğinize inandığınız bir sorun yoksa, aracın yanında fazla bulunmayarak, diğer araçların size çarpmalarına karşı ekstra bir önlem alın.

Oto Çekici Hizmeti Alın

Gerekli güvenlik önemlerini de aldıktan hemen sonra, fazla vakit kaybetmeden yol yardım firmasını arayarak oto çekici hizmeti almak istediğinizi belirtin. Aracınızın minibüs veya otomobil gibi ne olduğu tam olarak belirtin. Konumunuzu da yol yardım firmasına kesinlikle tam olarak tarif edin ve mümkünse anlık mesajlaşma uygulamalarıyla firma yetkilisine konum olarak gönderin. Şarjınızın bitme ihtimali bulunuyorsa, bunu da yetkiliye mutlaka bildirin.

Önemli

Özellikle bayanların akşam vakti tenha bir bölgede yolda kalması durumunda, güvenlik nedeniyle emniyet birimlerinden de oto çekici gelene kadar yardım almalarını tavsiye ederiz. İstanbul ve çevresinde yolda kalanlar için, hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet veren istanbularacyolyardim.com sitesini önerebiliriz. Hızlı ve kaliteli hizmetin yanı sıra ayrıca uygun fiyatlarla hizmet veren firma, çok kısa sürede sorununuzu çözecek nitelikte ve özveridedir.

Oto Çilingir Hizmeti
Yakıt Takviyesi
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz...
Powered by

Hemen Arayın