Sarıyer Lastik Yol Yardım

Lastik hasralarında alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede ve ekonomik bir şekilde giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan sürücülere hizmet vermektedir. Bu tip hizmetleri veren birçok firma olsa  da, yakın zamanda sıklıkla çeşitli nedenlerle hizmet almam ve hızı, sorunlara karşı yaklaşımlarının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, sizlere ancak hizmet aldığım Sarıyer lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam doğru olacaktır.

Araçlarda ortaya çıkan sorunların başında gelen ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına neden olan lastik yol yardım gelmektedir.

Lastik Hasarı Çeşitleri ve Neden Olduğu Sorunlar

Lastik Aşınmaları

Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zaruri hale gelebilmekte ve değişmediğiniz lastikler yüzünden, farklı maliyetler ile karşılaşabilirsiniz.

Kesikler

Lastik kesikleri, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almakta olup genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Kesikler ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına  kadar giden bir hasara sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

Düzensiz Aşınma

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Farkına bile varmasakta, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu düzensiz aşınmalar iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Darbe Hasarı / Balon

Lastik yanağında tel demetlerinin zarar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen şişmeler görülmesi şeklinde ortaya çıkar.Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek bir durum olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

Patlaklar

Lastik hasarı arasında en fazla karşılaşılan sorunların aslında en başında gelen, patlaklardır. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması büyük bir ihtimaldir.

Önlemini daha önceden almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durumlar  karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır. Bunun içinde önerebileceğim tek yer istanbularacyolyardim.com sitesi Sarıyer lastik yol yardım ekibidir.


Leave a Comment

Leave a Comment