Şile Lastik Yol Yardım

Aracınız için alacağınız lastik yol yardım hizmetinde sorununuzun kısa sürede giderilmesini mi istiyorsunuz? O zaman istanbularacyolyardim.com sitesi tam da size göre. Özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan sürücülere, hızlı ve ekonomik bir hizmet sunmaktadır. Bu tür hizmetleri alabileceğiniz  çeşitli firmalar bulunsa da, yakın zamanda hizmetindan yararlanmış olduğum Şile lastik yol yardım ekibini hızı ve sorunlara tecrübeli yaklaşımlarının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, sizlere Şile lastik yol yardım ekibini tavsiye etmem doğru olacaktır.

Peki araç lastiğinde oluşan hasarlar nelerdir? Bize ne gibi sorunlar çıkarabilirler?

En Sık Görülen Lastik Hasarı Çeşitleri

1.Lastik Aşınmaları ve Düzensiz Aşınma

Sürüş güvenliğini ve konforunu da son derece olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız gerekmektedir. Aşırı aşınmış olan lastikler özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına neden olup  veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına kadar ilerlemektedir.

Lastiklerin eşit bir şekilde aşınmaması, birinin diğerinden çok fazla aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir. Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.

Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının düzenli şekilde yaptırılması gereklidir.

2.Darbe Hasarı / Balon

Sıklıkla görülen lastik hasarı çeşitleri arasındaki balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Her ne kadar direk olarak lastik yol yardım hizmeti almayı gerektirecek  olmasa bile, lastik ile jant arasında hava kaçağının olmasına ve lastiğin havasının kısa sürede inmesine neden olabilecek durumlardan birisidir.

3.Kesikler

Farklı birçok nedenle ortaya çıkan lastik kesikleri, en fazla karşılaşılan lastik hasarları arasında yer almaktadır. Genellikle araç yol yardım hizmeti almayı gerektirecek sonuçlar doğurmaktadır. Bu kesikler basit kesikler olsa bile aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle aldığı darbelerden dolayı lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracınızın yolda kalmasına sebep olmaktadır.

4.Patlaklar

Lastik hasarı arasında yine en fazla karşılaşılan hasarlar, patlaklardır.Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlerin neden olmasıyla ortaya çıkmaktadır. Daha önceden yedek lastik vb. gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, lastik patlaması sonrasında lastik yol yardım hizmetinin alınması gereken bir durumdur.

Gereken önlemeleri almayan sürücülerin hazırlıksız yakalandığı bu durum karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamircisi yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.Yukarıda ki lastik sorunlarıyla karşılaşıp yolda kaldığınızda istanbularacyolyardim.com‘dan bize ulaşarak isteyeceğiniz yol yardımda tecrübeli Şile lastik yol yardım ekibimiz ile sizlere hızlı, kaliteli ve ekonomik bir hizmet sunmamız mümkündür.


Leave a Comment

Leave a Comment