Taking too long? Close loading screen.

Trafikte Araç Lastik Patladı Ne Yapmalıyım?

Blog geri dön

Trafikte Araç Lastik Patladı Ne Yapmalıyım?

Trafikte Araç Lastik Patladı Ne Yapmalıyım?

Trafikte bazı sorunlar karşımıza çıkabiliyor.  Trafikte araç lastiğinin patlaması maalesef başımıza trafik kazalarından sonra gelebilecek en kötü hadisedir. Lastiklerin bakım onarım süresi de uzun olmakta ve bir çok kullanıcı bijon anahtarı gibi teknik malzemelere sahip olmamaktadır. Lastik Patladı

Aslında araç lastiklerinin patlamasından önce halk arasında kabak denilen duruma dönüşmesi olmaktadır. Araç lastiklerinin ortalama ömrü 30 bin kilometredir. Bu da yaklaşık iki yıl süredir. Maksimum süre olarak da 45 bin kilometre yani üç yıl süre eder.

Fakat bir çok araç kullanıcısı istatistiklere göre 70 – 80 bin kilometre kullanmaktadır.

Lastik seçiminde de diş derinlikleri ve hava basıncı araç üreticinizin belirttiği değerlerde olmalıdır. Arabanın en önemli taşıyıcısı olan lastiklerin hava basıncı hafta bir kontrol etmeniz lastik sağlığı açısından önemlidir.

Peki lastik patladı ne yapmalıyım?

Trafikte Lastik Patladı bunlar arasında en önemli durum ise  her ne sebepten olursa olsun lastiğiniz patladığında eğer seyir halinde iseniz lütfen sakin kalın anlık bir panik trafik kazasına sebep olabilir.

Eğer aniden frene  basmak  yada patlak lastik yönüne direksiyon kırmak direksiyon hakimiyetini kaybetmenize ve hidrolik direksiyonun kitlenmesine sebep olacaktır.

İlk olarak yapmanız gereken durum ise  aracınızın dörtlü sinyal lambasını yakarak etraftaki diğer sürücüleri bir sorun olduğuna dair uyarın, daha sonra  emniyet şeridine yada sağ şeride çekerek aracınızı park edin ve aracınızın önüne ,

yanına ve arkasına reflektörlerinizi koyarak istanbularacyolyardim.com iletişim sayfasındaki telefon numaralarımızdan arkadaşlarımıza ulaşıp araç lastiği yol yardımı talebi isteyebilirsiniz. İstanbul Avrupa yakasının 24 ilçenin tamamına hizmet veren uzman ekibimizden bulunduğunuz konuma en yakın ekibimiz size ulaşarak ve lastiğinizin değişimini yaparak yola devam etmenizi sağlayacaklardır.

İstanbularacyolyardim.com olarak tüm marka ve model  lastikler için bakım ve değişim hizmetlerimizden faydalanabilir detaylı bilgi almak için web sitemizdeki iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Sorunlarınızın tüm çözümleri için ekibimiz 7 / 24 sizi bekliyor.

Akü Nedir, Akünün Bittiğini Nasıl Anlarım?
Araç Yol Yardım Firmaları Hangi Durumlarda Destek Verir?
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog geri dön
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz...
Powered by

Hemen Arayın