Zeytinburnu Lastik Yol Yardım

Genelde sürücülerin hazırlıksız yakalandığı lastik hasarları karşısında yapılabilecek tek şey, yakınlarda lastik tamiri yapan birileri de yoksa mutlaka yol yardım hizmeti almaktır.

Lastiğiniz mi patladı? Aracınız yolda mı kaldı? Alacağınız lastik yol yardım hizmeti ile sorunuzun kısa sürede giderilmesini sağlayan istanbularacyolyardim.com sitesi, özellikle İstanbul ve çevresinde lastik hasarı nedeniyle yolda kalan kişilere, kısa sürede ekonomik koşullarda hizmet vermektedir.

Lastik hasarları nelerdir?

Araçlarda sık görülen sorunların başında gelen ve gerekli önlemler alınmadığında aracın yolda kalmasına neden olan sorunların başında, lastik hasarları gelmektedir. Lastik aşınmaları, düzensiz aşınmalar, darbe hasarı/balon, kesikler ve patlaklar en sık görülen lastik hasarlarıdır.

Lastik Hasarılarının Araçta Açtığı Sorunlar

Bu sorunlar arasında ki en çok rastlanılan lastik hasarı , patlaklardır. Lastiğin sert cam kırıkları, çivi ve vida gibi dış etkenlere maruz kalması yani bunların lastiğe saplanması sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Kesiklerde patlaklar gibi sık bir şekilde rastlanılan lastik hasarlarındandır. Basit görünmesine karşın aracın hareket etmesi ve bozuk yol koşulları nedeniyle farklı darbeler alması sonucunda lastiğin patlamasına sebebiyet vermekte ve aracın yolda kalmasına neden olmaktadır.

Sıklıkla görülen bir diğer lastik hasarı  ise balonlar, darbelerin vermiş olduğu hasarlardan birisidir. Ayrıca aracın lastiğinin farklı engellerle temas etmesi sonucunda oluşan bir hasardır. Lastik yanağında tel demetlerinin zarar görmesi ve insan vücudundaki yağ bezesine benzeyen tomurcuklar şeklinde görülmesi şeklinde ortaya çıkar. Alınan darbe sonucunda, lastik ile jant arasında gözle görülmese de hava kaçağının hissedilir derecede olmasına sebebiyet vermektedir.

Lastiklerin aşırı derecede aşınmış olmaları, özellikle sıcak havalar ve bozuk yollar nedeniyle ani lastik yarılmalarına veya en ufak bir etken karşısında lastiklerin patlamasına neden olmaktadır.

Lastiklerin eşit ağırlıkta aşınmaması, birisinin diğerinden çok fazla ya da az aşınması, düzensiz lastik aşınması olarak tarif edilmektedir.  Bu durum normal sürüş güvenliğini tehlikeye atan, en önemli unsurlardan birisidir. Bu düzensizlik iki lastik üzerinde görülebileceği gibi, tek lastik üzerinde farklı alanlarda da düzensiz aşınma şeklinde de görülebilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu, lastik rotasyonu yani rot balans ayarlarının belirli aralıklarla yaptırılarak iyileştirilmeye gidilmesidir.

Her ne kadar farkında olunmasa da, akislerin zarar görmesine ve hatta farklı etkileriyle aracın yolda kalmasına etki eden durumlardan birisidir. Kazalara sebebiyet verebilme ihtimalide, oldukça yüksektir.Sürüş güvenliğini ve konforunu olumsuz etkileyen lastik aşınmaları sonucunda karşılaşacağınız yarılma ve patlama sonucunda, yol yardım hizmeti almanız zorunlu hale gelebilmektedir.

Bu hizmeti alabileceğiniz birçok firma olsa bile, yakın zamanda sıklıkla çeşitli sorunlardan dolayı hizmet almam nedeniyle, hızı ve sorunlara yaklaşımının yanı sıra son derece ekonomik bir şekilde hizmet sunması nedeniyle, ancak hizmet aldığım istanbularacyolyardim.com Zeytinburnu lastik yol yardım ekibinin tavsiyesini yapmam daha adil olacaktır.


Leave a Comment

Leave a Comment