ESENLER Aku Takviye

Esenler Akü Takviye Yol Yardımı

Araçlarda en sık karşılaşılan basit sorunlardan birisi, akü kaynaklı sorunlardır. Bu sorunlar basit görülmesine rağmen aracın ilk hareketinde çok önemli bir yere sahip olduğu için  , sorunlar giderilmediği takdirde aracın çalışmasının önünde büyük bir engeldir. Bazı aküden kaynaklı sorunlarda akü takviye yöntemleriyle aküye başka bir aküden takviye yapılmak suretiyle, bu sorun kolayca giderilebilmektedir.Tüm akü sorunlarınızda İstanbularacyolyardim.com’u arayarak Esenlar akü takviye ekibimizden sorununuz için hızlı bir yardım almanız mümkündür.

Aküden kayanaklı sorunlarda başvurmamız gereken çözümler nelerdir?

BESİKTAS Aku Takviye

Akü takviyesi mi çekici mi?

   Esenler Akü takviyesi gereken durumlarda, aracın yeniden çalışır hale getirilmesi kısa süren ve kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu gibi sorunlarda çekici hizmeti talep etmeniz hem daha maliyetli, hem de sizin için çok büyük bir zaman kaybı olacaktır.

Sorun aküden kaynaklandığında Esenler akü takviyesi ile giderileceğinden emin olamayan sürücüler, genellikle çekici tercihi yaparak işini riske atmak istememektedir. Ancak araçtaki sorunun aküden kaynaklandığını anlamak,  oldukça basittir. Kontağa basıldığında aracın normal çalışma sırasında çıkardığı marş sesinden daha farklı bir sesin çıkması, aracın marşa basıldığında titremesine rağmen çalışmaması gibi durumlar, aküden kaynaklanan çalışmama durumlarıdır.

Bunların dışında aracı çalıştırmak istediğinizde hiçbir sesin gelmemesi de, muhtemelen aküyle alakalı sorunlardır. İstanbularacyolyardim.com Esenler akü takviye yol yardım ekibinden yardım istediğinizde gelen Esenler akü takviye ekibimiz, sadece Esenler akü takviyesi için gerekli olan malzemelerle değil, aynı zamanda basit yapılabilecek kontak sorunları ve diğer elektrik sorunlarının giderilmesi için gerekli olan el aletleri ve malzemelerle gelmektedir. Yani sorun basit kontak sorunları ya da elektrik aksamından kaynaklanan bir sorun olsa dahi, sorununuzun giderilmesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Ekibimiz Esenler akü takviyesi dışında akünün tamamen çalışmayacak durumda olması gibi hallerde de, ekip yanında getirmiş olduğu akü ile sizin akünüzü değiştirerek, sorununuzu gidermektedir. Ancak yol yardım hizmeti almak için, öncelikle sorunun aküden kaynaklandığından emin olmanız maliyetlerinizin artmaması açısından önemlidir.

   Esenler Akü takviye işinin, mutlaka işinin usta kişilerce kaliteli takviye kabloları ile bilinçli bir şekilde yapılması gereklidir. Aksi halde farklı birçok sorun, yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle hem güvenlik açısından risk oluşturacağı ve hem de aracınız için ekstra sorunların çıkabileceği gibi olumsuzlukları düşünerek, ya tanıdıklarınızdan ve takviyenin nasıl yapılacağından emin olan kişilerden, ya da yol yardım hizmeti sunan firmalardan yardım almanız çok daha sağlıklı olacaktır

aku hizmeti
aku hizmeti

Aracın Aküsü Neden Biter?  Aküyü bitiren faktörler nelerdir?

Araçların akülerinin bitmesindeki en önemli neden, araç çalışmaz durumdayken, elektrik kısımlarının açık kalmasıdır. Örneğin uzun süre aracın farlarının açık bırakılması, araç çalışmadığı için akü şarj olmamakla birlikte mevcut aküdeki enerji gücü tüketilir.

Fazla olmasa da görülen akü sorunlarından birisi de, dinamo çalışmasına ve elektrik aksamlarının kapalı olmasına rağmen, araç stop konumundayken akünün kendisini deşarj etmesidir. Ki bu durumda da aracın çalışması yine, akü takviyesiyle sağlanabilmektedir ya da akünün komple değişmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki durumların dışında akünün bitmesine neden olan bir diğer faktörde, şarj dinamosunda oluşan arızadır. Araçlarda kullandığımız aküler, aracın çalışıp hareket etmesiyle birlikte şarj dinamosu aracılığıyla kendini şarj etmektedir. Ancak bu dinamonun arızalı olması sonucunda, akü şarj edilemeyecek ve normal kullanımlarla ile birlikte akünün içerisinde bulunan enerji tükenecektir. Bu tükenmenin sonucunda, akü kaynaklı nedenlerle araç çalışmayacaktır.

Esenler Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

  • Akü takviyesi için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz: Akünün tekrar çalışması için yapılabilecek en ideal yöntem, başka bir araçtan akü takviyesi yapmaktır.
  • Akü takviyesi yapacağınız aracı, aracınızın yanına yanaştırın,
  • Her 2 aracın da kaputunu açarak yangın söndürme tüplerini kaputun yakınında bir noktaya koyun,
  • Akü takviye kablosunun artı ve eksik uçlarını her 2 aracada takın,
  • Kabloları taktıktan sonra takviye yapacağınız aracı çalıştırabilirsiniz,
  • Aracı bir süre rolantide beklettikten sonra gaza basarak devri yükseltin,
  • Araç hemen çalışmayabilir, biraz daha bekleyip tekrar deneyin,
  • Araç çalıştıktan sonra takviye kablolalarını çıkartın,
  • Aracınıza akü takviyesi yaptıktan sonra stop ettirmeksizin, en az 20 dakika yüksek devirde sürün. Böylece aracınızın aküsü dolacaktır.

İstanbul ve çevresinde akünüzün bitmesi ya da akü kaynaklı sorunların görülmesi durumunda, istanbularacyolyardim.com Esenlar akü takviye yol yardım ekibimizi arayarak hızlı, güvenilir ve sağlık bir şekilde hizmet almanız mümkündür.

 


Leave a Comment

Leave a Comment